6 grudnia 2016 Udostępnij

Akcesoria fryzjerskie

Oczywiście najważniejsza będzie osoba fryzjera oraz jego umiejętności. To one będą decydować o tym jak usługi będą przez niego realizowane. Nie można jednak zapominać o tym, że ważne są takżę różne akcesoria jakie będzie można zastosować. To właśnie od nich często będzie zależeć to jakie zabiegi dany fryzjer będzie mógł w ogóle wykonywać. Najważniejsze akcesoria sprawią, że fryzjer będzie lepiej wykonywał swoje zadania. Oczywiście najważniejsze w każdym zakładzie będą nożyczki. To rzecz oczywista.

Musza być one doskonale dopasowane do dłoni fryzjera, tak by miał komfort pracy. warto nadmienić, że prawdziwe nożyczki są na tyle ostre, że po przecięciu włosów nie będzie nigdy dochodziło do rozdwojenia końcówek. Jeśli chodzi o akcesoria fryzjerskie do obcinania włosów to będzie trzeba powiedzieć również o brzytwach u męskiego fryzjera, które oczywiście pozwalały na wykończenie strzyżenia i doskonały efekt. Grzebienie , szczotki również są bardzo ważne w każdym gabinecie. Wielu fryzjerów stosuje u siebie również specjalne szczotki. Wbrew pozorom również te przedmioty muszą mieć idealną jakość i powinny być tak przygotowane, że zęby grzebienia się nie wyłamią w trakcie pracy. Włosy po uczesaniu nie mogą się również elektryzować, co zdarza się w domu, gdzie używamy oczywiście zwykłych plastikowych grzebieni. Dlatego ten dobór ma tak duże znaczenie i trzeba dobrze sprawdzać jaki produkt do nas będzie trafiał.

 

 

Klipsy i klamry pomoc przy obcinaniu do włosów

Przy układaniu włosów nie raz przydadzą się nam różnorakie klipsy oraz klamry fryzjerskie. To mniejsze oraz większe spinki do włosów wykonywane albo to z tworzywa sztucznego albo metalu. Profesjonalne artykuły przeznaczone są do użytkowania w salonach fryzjerskich i mają one wyjątkową odporność, dlatego nie trzeba się obwiać, że spinka w czasie podtrzymywania włosów się złamie. Takie problem pojawiają się przy tanich produktach. W czasie układania włosów na pewno przydatnymi elementami będą wałki oraz papiloty. Na rynku znajdziemy wałki z gumy oraz takie na rzepy oraz papiloty różnego rodzaju, które ułatwią zdecydowanie układanie włosów.

 

Paulina Ostrowska

Designer wnętrz, specjalizacja modelowanie oświetleniem.