21 lipca 2017 Udostępnij

Czarter jachtów na Mazurach – na co się decydować?

Czarterowanie żagli to taka branża, która rozwija się naprawdę bardzo dobrze. To świetna opcja dla miłośników żeglowania, którzy nie posiadają swojego jachtu. Jeśli ktoś chce w ten sposób spędzać czas na pewno będzie się na taką opcję decydował. Żeglarstwo daje nam masę doskonałych przeżyć. Jest to alternatywa dla leżenia na plaży czy wędrowania po górach. Czarterując jachty będzie można przeżyć na wakacjach przygodę. Można wybrać się na jacht z rodziną czy znajomymi. Warto oczywiście wiedzieć, czemu na taką opcję spędzenia czasu warto się zdecydować i co takiego dzięki niej będziemy zyskiwać. 

Jachty motorowe – większa prędkość

Nim będziemy się decydować na czarter będzie trzeba oczywiście szukać firmy, która może nam udostępnić jednostkę do pływania. Warto będzie wybrać jacht, który będzie napędzany siłą żagli. Ale jeśli ktoś lubi większą prędkość to bez wątpienia taki z silnikiem będzie dla niego. Firmy, które wypożyczają jachty obecnie mają naprawdę bardzo dobre propozycje, spośród których można szukać dla siebie tej najlepszej opcji. Należy pamiętać, że wybór jachtu musi brać pod uwagę to jakie mamy umiejętności, jak wiele osób będzie z nami pływać i oczywiście jak wiele chcemy na czarter wydać. Trzeba brać pod uwagę również to jakie interesuje nas wyposażenie. Obecnie pojawiają się specjalne jachty, które mają sportowy charakter. Ich opływowy kształt sprawia, żę pływają one bardzo szybko. Ale są to raczej rozwiązania dla tych żeglarzy, którzy są już doświadczeni. Powszechnie spotykamy także komfortowe oraz bogato wyposażone jachty hotelowe, które są niezwykle nowoczesne. Na ich pokładzie pojawiają się telewizor i wbudowane DVD. Jakośc wyposażenia również może być widoczna w cenie takiej usługi czarteru. To wszystko będzie zależeć od naszych możliwości oraz tego jakie mamy preferencję. Jeśli ktoś będzie liczył na dobrą zabawę na morzu raczej powinien się zdecydować na klasyczny jacht turystyczny bez luksusowych dodatków to rozwiązanie, które jest uniwersalne daje nam rzeczywiście komfort i co najważniejsze stosowne bezpieczeństwo w trakcie żeglowania. 

jacht

Czarter Mazury

Jeśli wybieramy jacht powinniśmy brać pod uwagę to jakie mamy umiejętności oraz doświadczenie przy żeglowaniu. Osoby mało doświadczone powinny sięgnąć po nieco mniejsze motorowe łodzie, które mają doskonałe silniki i dzięki temu poradzą sobie w trakcie szkwału. Jeśli ktoś jest bardziej doświadczonym żeglarzem ma większe doświadczenie wybrać może jacht większy i zwrotny. Taki jacht będzie jednak wymagał od nas większych umiejętności bardzo ważne będzie również uważanie na mielizny. Lekka konstrukcja tego jachtu daje nam jednak świetną zabawę. Jeśli chcemy żeglować po takich miejscach, które są trudno dostępne będzie można zdecydować się na jacht trampingowy. Przygotowuje się również małe jachty, które maja nam pozwalać na zwiedzanie tych terenów Mazur, które są rzeczywiście trudno dostępne i żegluga do nich wymaga odpowiedniego sprzętu. Jeśli ktoś będzie chciał być bardzo blisko natury w trakcie żeglowania to właśnie taka opcja wydaje się, że będzie dla niego najodpowiedniejsza. 

Pamiętaj o formalnościach 

W trakcie negocjacji ceny trzeba będzie oczywiście zwracać uwagę na cenę za cały okres i dodatkowo należy sprawdzić jakie elementy w tej cenie będą nam dostarczone. To bardzo ważne, ponieważ jest tutaj spore zróżnicowanie. Jeśli chodzi o te istotne kwestie musimy między innymi skontrolować czy jacht ma ubezpieczenie. Oczywiście przed umową dokładnie i uważnie ją czytamy a jacht przed odbiorem oglądamy.

 

Dariusz Niedźwiedź

Inżynier, montażysta rolet wewnętrznych.