21 lutego 2017 Udostępnij

Wybieramy odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego

Gdy wybieramy fotele fryzjerskie, które zagoszczą w naszym salonie, musimy mieć świadomość tego, że ich atrakcyjny wygląd wcale nie musi okazać się wystarczający. Wcale nie mniejsze znaczenie wydaje się mieć ich trwałość, salon fryzjerski nie należy bowiem do tych miejsc, w których kosztowne remonty znajdują się na porządku dziennym. Jeśli nie chcemy narażać się na niepotrzebne koszty, powinniśmy stawiać przede wszystkim na trwałe akcesoria, które nie będą się ścierały i zużywały.

---------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy producenta mebli fryzjerskich AYALA

---------------------------------------------------------------------------------------

Fotele fryzjerskie sprawdzają się w tym kontekście znakomicie, a duża waga, jaką się przywiązuje do ich wyboru nie jest przypadkowa, skoro to właśnie z nich klienci korzystają nie tylko najczęściej, ale również najdłużej. Jeśli chcemy, aby nasz salon cieszył się powodzeniem, musimy starać się zapewniać jego klientom optymalne warunki. Dla takiego podejścia nie ma dziś alternatywy, liczba salonów konkurujących z naszym jest bowiem na tyle duża, że nie możemy liczyć na to, że nie znajdzie się nikt, kto będzie zainteresowany wykorzystaniem naszych potknięć.

Fotel fryzjerski
Można śmiało przyjąć, że nie ma czegoś takiego, jak idealny fotel fryzjerski. Nie ulega jednak również wątpliwości, że jest to element wyposażenia salonu fryzjerskiego, któremu należy poświęcić maksymalnie wiele uwagi. Kluczem do sukcesu okazuje się siedzisko, często bowiem zapominamy o tym, że nie wszyscy klienci są filigranowi. Warto zwracać uwagę także na materiał wykonania. Wiele osób analizuje w tym kontekście przede wszystkim swoje możliwości finansowe, nie da się jednak zaprzeczyć, że tworzywo naturalne, choć droższe, ma przewagę nad sztucznym.

Wygodny fotel do salonu fryzjerskiego
Gdy zastanawiamy się nad tym, jak podnieść komfort osób, które zasiadają na fotelu fryzjerskim, często zapominamy o roli, jaką mają do odegrania podłokietniki, a przecież również ich znaczenie jest na tyle duże, że nie powinno być ignorowane. Te powinny być nie tylko szerokie, ale również pokryte miękkim materiałem. Jeszcze przed zakupem dobrze też uzyskać informacje na temat sposobów konserwowania materiału, z jakiego wykonany jest dany fotel. Niekiedy okazuje się, że wcale nie trzeba oddawać ich do profesjonalnego czyszczenia, już samodzielna troska o ich stan przynosi bowiem satysfakcjonujące rezultaty. Warto też pamiętać o spójności fotela i innych elementów wyposażenia salonu.

Więcej...

Dariusz Niedźwiedź

Inżynier, montażysta rolet wewnętrznych.