24 lutego 2016 Udostępnij

Zalety mini rolet z żyłką

Wśród różnych rodzajów osłon okiennych dużą popularnością cieszą się mini rolety. Wiele osób wybiera je przede wszystkim dlatego, że ich cena nie jest wygórowana. Ich dodatkową zaletą jest prosty montaż.

Niestety, dostępne w ofercie standardowe mini rolety nie nadają się do osłony okien uchylnych. Ale problem ten został bardzo szybko rozwiązany przez ich producentów. Wprowadzenie mechanizmu żyłkowego znacznie rozszerzyło możliwości ich wykorzystania. Produkcją mini rolet zajmuje się wielu producentów, nie ma najmniejszych problemów z ich zakupem. Znajdziemy je we wszystkich dużych sklepach prowadzących sprzedaż artykułów wyposażenia wnętrz. Mini rolety podbiły serca klientów przede wszystkim ze względu na łatwy montaż.

Do ich zamontowania nie są potrzebne żadne skomplikowane narzędzia, potrzebujemy jedynie nożyczek, aby móc dociąć żyłkę do pożądanej długości. Klienci bardzo chwalą także bardzo bogatą kolorystykę, szeroki wybór rozmiarów i dużą ilość wzorów. Większość mini rolet pasuje do standardowych okien. Bez trudu możemy jednak zamówić rolety do okien nietypowych. Rolety na zamówienie są troszkę droższe. Największy problem z wyborem rolet miały osoby, które zdecydowały się na montaż okien uchylnych. Nie było na rynku rolet, które przylegałyby do okna po jego uchyleniu. Problem ten został rozwiązany, kiedy producenci zdecydowali się zastosować mechanizm żyłkowy.

mini rolety do małych okienOd tej chwili rolety przylegają do okna równie dobrze w każdej pozycji. Zastosowanie nowego rozwiązania zdecydowanie zwiększyło możliwości zastosowania mini rolet. Co więcej, cały mechanizm został zamontowany w sposób bardzo dyskretny, jest więc praktycznie niewidoczny. W dalszym ciągu zamontowanie mini rolet jest bardzo proste, nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję ramy okiennej. W górnej części uchwytu rolety znajdują się wykonane fabrycznie otwory, przez które przekłada się żyłkę. Koniec żyłki wprowadza się do otworów w części dolnej, napręża, zawiązuje supeł, a następnie wciska się dolny uchwyt na ramę okienną. Montaż jest więc naprawdę nie skomplikowany nie wymaga żadnych narzędzi,nie stosuje się żadnych klejów, nie uszkadza ram okiennych. Zamontowanie mini rolety z mechanizmem żyłkowym zajmuje kilka minut.

Dariusz Niedźwiedź

Inżynier, montażysta rolet wewnętrznych.