22 lutego 2016 Udostępnij

Nieinwazyjny montaż rolet wewnętrznych

Zamontowanie rolet wcale nie musi wiązać się z naruszeniem muru czy uszkodzeniem powierzchni ramy okna. Wystarczy postawić na rolety, które montowane są w sposób nieinwazyjny. Takie rozwiązanie dostępne jest dzisiaj w zasadzie każdym typie rolet.

Rolety montowane w taki sposób to idealne rozwiązanie wówczas, gdy nad oknem nie ma odpowiedniej ilości miejsca, aby możliwe było umieszczenie elementu mocującego. Montaż nieinwazyjny sprawdza się też wtedy, kiedy zależy nam na uniknięciu wiercenia. Obecnie wskazuje się na dwa sposoby montowania rolet w sposób nieinwazyjny: -przyklejanie; -umieszczanie na specjalnych uchwytach. Przyklejanie to opcja dostępna w przypadku rolet kasetonowych oraz rzymskich.

Kasetowy bądź listwy przytwierdza się do ramy lub szyby. Decydując się na ten rodzaj montażu, trzeba pamiętać, aby bardzo dokładnie odtłuścić ten fragment okna, do którego mają zostać przymocowane elementy rolety. Najlepiej sprawdza się aceton. Wystarczy zwilżyć nim szmatkę, a następnie przetrzeć nią wybraną powierzchnię. Rolety przyklejane naprawdę bardzo dobrze trzymają się okna. Świetnie spełniają też swoje funkcje. Mocowanie na uchwytach stosowane jest w przypadku rolet wolnowiszących.

jak zamontować rolety wewnętrzne? Tyczy się nie tylko tych, które nawija się na rolkę, ale również rolet rzymskich oraz austriackich. Specjalne haczyki sprawiają, że możliwe staje się naprawdę stabilne umieszczenie rolety na ramie okiennej. Nie trzeba przy tym wiercić żadnych otworów. Uchwyty są naprawdę trwałe i świetnie trzymają roletę. Jednocześnie są naprawdę bardzo cienkie, przez co w ogóle nie przeszkadzają w zamykaniu okna. Czasami na uchwytach jest powłoka przylepna, która jest dodatkowym wzmocnieniem. Zaczepy takie montuje się naprawdę bardzo szybko. Podobnie błyskawicznie przebiega ich demontaż. Po ich zdjęciu na ramie nie ma żadnych śladów.

Joanna Tkacz

Manager firmy czyszczącej okna i przysłony okienne.