15 lutego 2016 Udostępnij

Jak ustrzec się błędu przy montażu rolet (żaluzji zwijanych)?

W okresie zimowym najczęściej podejmuje się decyzję o tym jakie remonty wiosną będą realizowane. Pośród niewielkich zmian, które będzie się chętnie wprowadzać jest umieszczenie rolet zewnętrznych. Jest kilka czynników, które odpowiadają za funkcjonowanie takiej rolety.

Właściwa praca zależeć będzie od tego czy montaż jest dobrze wykonany. Jeśli chce się takie zadania spełnić to trzeba na etapie pomiaru ustalić gabaryty rolety biorąc pod uwagę to jaki sposób montażu będzie zastosowany oraz system, który będzie pracował z taką roletą. Każdy system charakteryzuje się tym, że może mieć indywidualną wielkość do takiego samego okna, dlatego trzeba umieć różne kwestie brać pod uwagę. Na dobrą pracę rolety wpływać będzie to jak jest ona produkowana oraz jakie komponenty w okresie produkcji są stosowane. Jeśli podejście nie jest odpowiednie to niestety będzie sprawiać, że detale nie będą do siebie pasować i tym samym roleta będzie musiała być często serwisowana. Również brak kompletności poszczególnych elementów będzie niedopuszczalny, a często jednak taki problem występuje. W czasie samego montażu rolety bezpośrednio do podłożona trzeba zachować piony prowadnic oraz poziom skrzynki.

częste błędy podczas montażu rolet

Montaż należy przeprowadzać zgodnie ze sztuką budowlaną i tylko przez firmę, która będzie w stanie dobrze to wykonać. Można zwracać uwagę na pewne porady, które związane są z montażem, tak by wszystko udało się dobrze zrealizować. Zanim rozpoczniemy prace montażowe należy sprawdzić czy przygotowany dla nas produkt jest kompletny i nie ma żadnych uszkodzeń. Powinniśmy sprawdzać warunki w jakich przyjedzie pracować w trakcie montażu. Jeśli nie dopasujemy sposobu montażu do formy działania trzeba liczyć się z tym, że wszystko nie będzie wykonane w należyty sposób i ostatecznie będzie to potem powodowało problemy z funkcjonowaniem takiej rolety.

Jeśli mamy już przygotowane otwory to trzeba sprawdzić czy są one dobrze wykonane i następnie można przygotować montaż napędu. Potem roletę przykładamy do podłoża i ustawiamy prowadnicę, tak by można było ją przykręcić. Nie można pozostawiać rolety, gdy skrzynka nie będzie przykręcona. Jeśli będziemy montować rolety z napędem elektrycznym trzeba regulować położenie krańcowe. Po wykonaniu wszystkich czynności montażowych należy także sprawdzić czy wszystko jest dobrze zrealizowane. Jeśli będziemy mieli montaż wykonany prawidłowo to taka roleta powinna dobrze dla nas pracować i stanie się praktycznym elementem naszego wyposażenia. Jeśli roleta nie jest dobrze zamocowana nie będzie odpowiednio pracować.

Joanna Tkacz

Manager firmy czyszczącej okna i przysłony okienne.