26 lutego 2016 Udostępnij

Jak zamontować rolety rzymskie?

Rolety rzymskie obecnie cieszą się coraz większą popularnością, gdy chodzi o osłony ozdób okiennych. Spełniać one będą nie tylko funkcję praktyczną albo też dekoracyjne. Dzięki nim będzie można dodawać swojemu wnętrzu nieco więcej przytulności.

Jeśli chcemy montować rolety rzymskie samodzielnie to oczywiście będzie to możliwe. Nie ma obecnie trudność z takim montażem. Co wydaje się ważne to również możliwość skorzystania z pomocy fachowców, jeśli sami z montażem sobie nie poradzimy. Na pewno przed montażem będzie trzeba myśleć o bardzo dokładnym wymierzeniem. Jest to najważniejsza kwestia, ponieważ jeśli nie uda się wszystkiego dopasować to tak naprawdę pojawi się problem już po montażu. Jeśli roleta ma znaleźć się we wnęce to będzie trzeba się decydować na szerokość, która będzie pasować do zewnętrznej części wnęki.

jak zamontować rolety rzymskie? Długość natomiast będzie od górnej krawędzi wnęki do dołu. Można także wybierać rozwiązania, które dopasowane będą do parapetu. Może być taka sytuacja, w której parapet wystaje z wnęki i w takiej sytuacji będzie trzeba liczyć się z tym, że montaż jest utrudniony, gdyż roleta musi sięgać do parapetu. Oczywiście, gdy jest parapet równy z wnęką problemu nie ma i można indywidualnie dopasować długość rolety. W takiej formie otwarcie okna będzie możliwe, gdy roleta zostanie zwinięta. Jeśli mamy montować roletę wewnątrz wnęki to trzeba wybierać szerokość odpowiednią do szerokości framugi okiennej. Długość rolety będzie odpowiednia pod kątem krawędzi framugi okiennej od góry do dołu. Możliwości są więc różne, ale tutaj plus będzie między innymi taki, że okno będzie można oczywiście otwierać także w momencie, gdy roleta jest rozwinięta i to będzie lepsze rozwiązanie. Wybór jest duży i najlepiej zdecydować się na taką opcję, która od strony praktycznej będzie się dobrze sprawdzać.

Paulina Ostrowska

Designer wnętrz, specjalizacja modelowanie oświetleniem.