29 lutego 2016 Udostępnij

Jak montować rolety wewnętrzne w kasecie?

Swobodną regulację ilości światła, które dociera do pomieszczeń możemy regulować dzięki roletom. Są one bardzo praktyczne. Zdecydowaną większość rolet możemy zamontować sami, co jest ich dodatkową zaletą. Ale sposób ich montowania jest co najmniej kilka, stąd możemy mieć problemy z wyborem rolet.

Pojawia się pytanie: jak można zamontować rolety w kasecie?

Rodzaje rolet. Wśród rolet, które mogą być zamontowane bezpośrednio na ramach okiennych znajdują się rolety w kasecie. Decydując się na ten rodzaj rolet musimy pamiętać, że ich producenci stosują bardzo różne sposoby montażu. Zanim zdecydujemy się je kupić, powinniśmy sprawdzić, jakie rozwiązanie zostało zastosowane w wybranym przez nas modelu. Są bowiem rolety, które można zamontować do listew przyszybowych oraz takie, które montuje się bezpośrednio do ramy okiennej. Pierwszy sposób mocowania dodatkowo ogranicza ilość światła, które trafia do pomieszczenia. 

Rolety na klej. Na rynku dostępne są również rolety, które montuje się przy użyciu kleju. Wybierając je musimy pamiętać, że przed montażem powierzchnia, na której rozprowadzimy warstwę kleju musi być dokładnie umyta, a następnie odtłuszczona. Zabrudzenia, a więc tłusty osad, pył i kurz zmniejszą bowiem przyczepność kleju, będzie on dłużej wiązał. Nie koniecznie też roleta będzie się trzymać. W przypadku rolet klejonych tego etapu nie można pominąć.

szybki montaż rolet wewnętrznych

Przykręcane rolety. To kolejny sposób, w który można montować rolety. W tym przypadku dokładne oczyszczanie i odtłuszczanie powierzchni nie jest już tak bardzo ważne.Jedyną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, to wybranie wkrętów o odpowiedniej długości i średnicy. Nie mogą one być za długie, gdyż mogą uszkodzić szyby okienne. Producenci proponują bardzo różne rodzaje osłon okiennych. Są wśród nich także rolety dzień i noc oraz żaluzje robione na indywidualne zamówienie klientów.

Zdecydowaną większość przesłon możemy bardzo szybko i bez trudu zamontować samodzielnie. Oczywiście, zanim przystąpimy do montażu powinniśmy zapoznać się z dołączoną przez producenta instrukcją obsługi. Są także i takie przesłony okienne, których montaż jest zbyt skomplikowany abyśmy mogli zrobić go sami. Nie musimy się jednak martwić, gdzie znajdziemy fachowca, który je zamontuje. Sklepy, które sprzedają rolety zatrudniają także ich montażystów.

Joanna Tkacz

Manager firmy czyszczącej okna i przysłony okienne.